Afryka Północna

top3.jpg
Drukuj

Maroko

Maroko to kraj pełen barw, niezwykłej arabskiej architektury i licznych atrakcji. Można tu odpoczywać spędzając długie godziny na wpatrywaniu się w przepiękne krajobrazy lub zwiedzaniu czy odkrywaniu nowych miejsc. To kraj, w którym znajdują się zarówno majestatyczne górskie szczyty jak i malownicze plaże. Gorące piaski Sahary czekają tu tylko na odkrycie, a prawdziwy smak orientu, którego można tu zaznać przyciąga do Maroka turystów z całego świata.

Jednym z najpopularniejszych kurortów w kraju jest Agadir. Posiada on przepiękne plaże, które rozciągają się aż na 10 kilometrów, a słońce świeci tu ponad 300 dni w roku. Oprócz leniuchowania nad wodą warto także odwiedzić tutejszy port oraz medynę, która została odnowiona po trzęsieniu ziemi, bowiem można z niej podziwiać całe miasto i zatokę. Agadir to także raj dla miłośników sportów wodnych, czy osób lubiących grę w golfa. Po dniu pełnym atrakcji zaś można wybrać się do dyskoteki czy kasyna.

 

Chcąc prawdziwie zagłębić się w marokańską kulturę warto odwiedzić także Marrakesz, który zachwyca niezwykłą architekturą, ulicami pełnymi życia i ogromem atrakcji. Długie spacery po krętych i wąskich uliczkach, przyglądanie się spektaklom zaklinaczy węży czy też zakupy na stoiskach z regionalnym jedzeniem sprawiają, że łatwo się w tym mieście zakochać. Na turystów czekają tu ponadto takie atrakcje jak muzeum Dar Si Said czy meczet Koutoubia. Marrakesz dodatkowo zachwyca wspaniałą przyrodą. To tutaj czaruje dolina rzeki Ourika znajdująca się w górach Atlas, bajeczne jezioro Ménara czy zjawiskowe wodospady Beni Mellal.

Maroko to także wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO miasto Fez. Na odwiedzających czeka tu słynny grobowiec Mulaj Idrissa II ? Medresa Bu Inania czy uniwersytet Al.-Karawijjin, jeden z najstarszych na całym świecie. Miasto to jest rajem dla kochających zakupy, a tutejsza architektura zachwyca tym, iż jest doskonale zachowana.

Maroko zachwyca również ilością przepięknych piaszczystych plaż ulokowanych nad Atlantykiem oraz na północy kraju - nad Morzem Śródziemnym. Wspaniałe miejsca do odpoczynku na ciepłym piasku znajdują się w okolicy Asilah, a także w południowej części Maroka ? we wspomnianym wcześniej Agadirze oraz Casablance.

Więcej informacji i ciekawostek o Maroku znajdziesz na www.koniecswiata.net/afryka/maroko/karta-kraju/