Afryka Północna

top3.jpg
Drukuj

Tunezja

Tunezja to piękny kraj, który zachwyca barwnością oraz ilością miejsc i zabytków, które warto zobaczyć. Można tu zarówno wypocząć leżąc na plaży i ciesząc się słońcem, jak i aktywnie spędzić czas, czy wreszcie poznać ten zakątek świata zwiedzając i dowiadując się coraz więcej o jego przeszłości i charakterze. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Pałace i bogactwo Tunisu, świątynie w Sbeitli oraz malownicze Sidi Bu Said

Będąc w Tunezji warto przede wszystkim odwiedzić Tunis. Miasto to emanuje spokojem i życzliwością, a do tego na zwiedzających czekają domy bogaczy na Medynie, pałace czy pełne skarbów muzea. Wąskie uliczki zapraszają na długie spacery, a jednym z charakterystycznych miejsc jest tu niewątpliwie meczet Az-Zajtun.

Pięknym zakątkiem jest także Sbeitli, który od II aż do połowy VII wieku n.e. był jednym z najistotniejszych miast całego regionu. Na turystów czeka tutaj amfiteatr, wspaniale zachowane termy, mozaiki oraz Kapitol posiadający trzy świątynie.

Tunezja to również niezwykle malownicze Sidi Bu Said. To nieduże miasteczko, które przez swoje białe domki z niebieskimi okiennicami, cudowne ogrody i koty wylegujące się na słońcu wygląda niczym z bajki.

Święte miejsca w Kairuan oraz Erridh

Prócz pięknych miejscowości czy historycznych zakątków Tunezja to także kraj pełen świątyń i budynków sakralnych. Jednym z nich jest Wielki Meczet, którego można zobaczyć w Kairuan. Pośród zachodzącego słońca jawi się niczym złoty pałac i przyciąga pielgrzymów z różnych zakątków kraju.

Ciekawym miejscem jest również Erriadh. To stara żydowska dzielnica obok której można odnaleźć synagogę El Ghriba. Poza tym zakątek ten sam w sobie jest ciekawy i tajemniczy, tak jak i wiele innych czekających na turystów w Tunezji.

To tylko niektóre propozycje warte odwiedzenia. Kraj ten bowiem obfituje w ogromną ilość miejsc i zabytków, które mogą zafascynować i sprawić, że będzie się chciało tu pozostać jak najdłużej. Tunezja ma bowiem wiele twarzy, barw i zapachów, warto dać sobie trochę więcej czasu, by móc je rzeczywiście poznać i ich doświadczyć.