Afryka Północna

top3.jpg
Drukuj

Egipt

Egipt, pełne atrakcji państwo w północno-zachodniej Afryce, od lat przyciąga turystów z całego świata. Oprócz wspaniałej pogody i bogatej fauny morskiej można tam podziwiać starożytną architekturę, będącą świadectwem bogatej kultury tego kraju.

Informacje ogólne

Najbardziej popularnymi kurortami w Egipcie jest Hurghada i Sharm el Sheikh, miasta położone nad brzegiem Morza Czerwonego. Szczyt sezonu turystycznego przypada tam na okres od czerwca do września, wówczas temperatury rzadko spadają poniżej 30 stopni. Jednak osoby, które nie przepadają za upałami, powinny wybrać się do Egiptu w maju lub październiku, wówczas pogoda jest nadal słoneczna, jednak jest zdecydowanie mniej gorąco. Większość z tamtejszych hoteli oferuje opcję all inclusive, można również wybrać się na tygodniowy rejs po Nilu, w którego trakcie odwiedzane są najpopularniejsze zabytki architektoniczne.

Podwodny świat

Egipt jest również chętnie odwiedzany przez nurków, wybrzeże Morza Czerwonego znane jest bowiem z bardzo urozmaiconej podwodnej przyrody. W tamtejszych kurortach mieszczą się ośrodki sportowe oferujące wyprawy z doświadczonym instruktorem, można tam również wypożyczyć sprzęt do snorkelingu i zwiedzać podwodny świat we własnym zakresie. Początkujący adepci nurkowania mogą także zapisać się na kursy w celu otrzymania międzynarodowego patentu. W Hurghadzie i Sharm el Sheikh zajęcia prowadzone są również przez polskojęzycznych instruktorów.

Zwiedzanie zabytków

Warto urozmaicić wakacje w tamtejszych kurortach wybierając się na wycieczkę fakultatywną. Dużą popularnością cieszą się wyprawy do stolicy kraju, Kairu. W ciągu jednego dnia turyści zwiedzają miasto, pobliskie piramidy w Gizie, czy legendarnego Sfinksa. W Kairze mieści się również muzeum pełne starożytnych eksponatów. Ciekawą opcją jest także wyprawa do Luksoru, antycznego miasta pełnego zabytków. W trakcie zwiedzania miasta można zobaczyć Dolinę Królów, Świątynię Hatsepsut czy Kolosy Memnona. Warto również wybrać się na safari po pustyni, jeepem lub quadem. W ramach wycieczki można się również przejechać na wielbłądzie, a także zwiedzić beduińską wioskę. Na miejscu turyści częstowani są herbatą, w tamtejszych sklepach mogą również kupić ręcznie robione pamiątki.