Afryka Północna

top3.jpg
Drukuj

Turystyczne perełki

drzwi saharyAfryka północna żyje i rozwija się dzięki turystyce, nawet w niespokojnych czasach wojen domowych turystyczne kurorty są bezpieczne - bo obie strony wiedzą, jak wiele zależy od tych milionów ludzi przyjeżdżających do nich spędzać urlopy i wydawać miliony euro, funtów i dolarów. Dzięki takiemu stanowi rzeczy kurorty szybko się rozbudowują oferując coraz lepszy i większy wybór usług. Największe centra odpoczynku powstają i funkcjonują wzdłuż wybrzeży morskich (Śródziemne i Czerwone) Zobacz artykuły o turystyce w regionie na podroze.gazeta.pl

Tunezja - najbardziej europejski kraj w Afryce. Tunezja to dawna kolonia francuska, a pozostałością tego jest bardzo dobra znajomość tego języka wśród tubylców. Dzięki bliskości Starego Kontynentu powszechnie dogadamy się tam też po włosku i angielsku. Dzięki swojej liberalności bardzo przychylnie patrzą na ten kraj turyści z krajów rozwiniętych (wyjątkowo jak na warunki arabskie dużo praw mają tu kobiety). Turystycznie Tunezja to plaże, słońce i ruiny Kartaginy. To niegdyś wielkie miasto punickie dziś jest ruiną, ale wciąż przybywają tu niezliczone ilości wycieczek, chcących zobaczyć dawną potęgę.

egipt - rejs po niluEgipt - kurorty egipskie są jednym z najpopularniejszych miejsc na odpoczynek na świecie, o czym świadczą miliony (!) turystów każdego roku odwiedzających między innymi Sharm el Sheik. To co przyciąga miłośników podróżowania to oczywiście świetne warunki pogodowe (lato w Egipcie jest wyjątkowo ciepłe), dobra ( a nawet bardzo dobra) baza hotelowa, bardzo ciekawe miejsca do których organizowane są wycieczki (piramidy) i? rafa koralowa. Egipt jest ulubionym miejscem nurków z całego świata, bo warunki do uprawiania tej dyscypliny sportu są tu wręcz bajeczne. Ciepłe Morze Czerwone oraz piękne i kolorowe rafy są obiektem podwodnego safari nieomal przez cały rok. Dodatkowo dzięki pogodzie jest to kierunek całoroczny, a promocje i oferty last minute do Egiptu do znalezienia np na travelplanet.pl pozwalają wyjechać na upragniony urlop o każdej porze roku i za całkiem przyzwoite pieniądze.

Maroko - to trzeci z największych turystycznych potentatów Afryki Północnej. W tym kraju można wybrać się na jedno z bardzo licznych morskich kąpielisk i spędzać całe dnie przemiennie pływając i kąpiąc się w promieniach słonecznych. Słodkie lenistwo to nie jedyny atrybut tego królestwa (sic!) - można tu zwiedzać przepiękne miast jak choćby znana z filmu pod tym samym tytułem Casablanca. Dodatkową atrakcją są wycieczki organizowane na miejscu - można wybrać się na Sharę i niczym prawdziwy beduin dosiąść wielbłąda lub zobaczyć ?starożytny dach świata? czyli znane z greckiej mitologi góry Atlas. Czytaj więcej o Maroku...

Kenia - kierunek na egzotyczne wakacje. Kraj przeciętnemu turyście kojarzy się z safari, dzikimi zwierzętami i egzotyczną przyrodą. Oczywiście spędzając urlop w Kenii możemy udać się na safari i pooglądać faunę czy florę ale trzeba też pamiętać o jeszcze jednym aspekcie przyciągającym jak magnes turystów. Są to mianowicie piękne piaszczyste plaże. Najpopularniejsze i najpiękniejsze to Diani Beach, Tiwi Beach i Mombasa Beach. Niedaleko od plaży Tiwi znajduje się również wspaniała rafa koralowa, która kusi nurków bogactwem podwodnych krajobrazów.